7. KNS MEĐUNARODNI KNJIŽEVNI SUSRETI Izabrani radova za zbirku “MOSTOVI SVJETLOSTI” (preliminarni spisak)

7.MKS – izabrani radova za zbirku “MOSTOVI SVJETLOSTI”

 7. KNS MEĐUNARODNI KNJIŽEVNI SUSRETI

Izabrani radova za zbirku “MOSTOVI SVJETLOSTI”

(preliminarni spisak)



Za zbirku pjesama i kratkih priča „MOSTOVI SVJETLOSTI“,  učesnika „7. KNS  Međunarodnih književnih susreta“, izabrani su radovi od 197 autora iz 16 zemalja.

 



 


Izbor radova za zbirku “Mostovi svjetlosti”


1.Selakcija poetskih i proznih radova za zbirku radova učesnika manifestacije “7. KNS Međunarodnih književnih susreta” vrši se prema propozicijama Javnog poziva od 1.3.2015. god:


– Izbor prispjelih poetskih i proznih radova za uvrštavanje u zajedničku zbirku učesnika manifestacije vrši tročlani žiri u sastavu: Ibrahim Osmanbašić-predsjednik, Mersida Sadiković-Osmanbašić-član i Džabir Sedić-član.
– Radovi autora koji ne zadovoljavaju uvjete javnog poziva neće biti razmotreni. Za izabrane radove predviđena su priznanja, uvrštavanje u tradicionalnu zajedničku zbirku i program manifestacije.
– Promocija zbirke planira se u sklopu Centralne manifestacije, 8. avgusta, 2015.g.


2.Na Javni poziv za učešće u programu manifestacije prihvaćeno je 225 autorskih aplikacija sa poetskim i proznim radovima, gdje je otvorena mogućnost da autori dostave po dvije pjesme i kratke priče.


3. Žiri se odlučio da u tradicionalnu zbirku sa susreta uvrsti 191 rad, i to: 179 pjesama i 12 kratkih priča.
Žiri je ostavio mogućnost da se u zbirku uvrste radovi madih autora koji su se prijavili na javni poziv “PRVA KNJIGA”, uz dodatne konsultacije – što bi bilo još 6 pjesama i ukupo 197 radova.

 


 


Izabrani radova za zbirku “MOSTOVI SVJETLOSTI”

(preliminarni spisak)

1. BiH

1.    Adna Nurikić (BiH) – KVAR NA DUŠI
2.    Alisa Maličević (BiH) – HEMIJSKA  ČISTIONA
3.    Alma Deljkić (BiH) – VRIJEME
4.    Amel Petrović (BiH) – BAJRAM
5.    Amir Šulić (BiH) – JEDNO I RAZLIKA
6.    Armin Bolić (BiH) – FAŠISTI, ŠTA ČINITE ZAROBLJENOM DJEČAKU?
7.    Armir Hodžić (BiH) – KO TI DUŠO ŠAPUĆE
8.    Arnela Kordić (BiH) – BJEZI SAMOĆO…
9.    Azemina Krehić (BiH) – KOZMOPOLITIZAM KAO PRIVID
10.    Bajruzin Hajro Planjac (BiH) – ZABRANJENO SJEDITI ONAKO
11.    Benjamin Velić (BiH) – NE TUGUJ
12.    Danko Kuzmanović (BiH) – IMITACIJE LETA
13.    Darija Marković (BiH) – TRAŽIM TE
14.    Dijana Jovanović – Jovanović (BiH) – NE ISPIJENA JUTRA
15.    Dragan Mučibabić (BiH) – U TRAVNIKU
16.    Džabir Sedić (BiH) – LETITE RIJEČI
17.    Dženana Uščuplić (BiH) – ČEŽNJA
18.    Edina Višća (BiH) – SLUČAJNA POJAVA
19.    Elma Velić Bešić (BiH) – SNOVI ZA PARU, DVIJE…
20.    Elvedin Džihanović (BiH) – ČITAM ROMANE KOJI DROBE DUŠU
21.    Enisa Begović (BiH) – LJEPOTA SAMO JE ZAMKA
22.    Fabijan Lovrić (RH / BiH) – PUT
23.    Faiza Helja-Haračić (BiH) – NESTANAK
24.    Faruk Šarentica (BiH) – POMRAČENJE
25.    Fehret Hrustić (BiH) – OMEROVA SJENKA
26.
27.    Gordana Radovanović (BiH) – KONTRA
28.    Gordana Ilić (BiH) – SENA
29.    Hanifa Ahmetašević (BiH) MELODIJA SRCA MOG
30.    Hariz Junuzović (BiH) – ZNA LJUBAV
31.    Hedija Begović (BiH) – BEZ POVRATKA
32.    Ibrahim Osmanbašić (BiH) – ŽIVI PLAMEN POEZIJE
33.    Idriz Hodžić (BiH) – KAO LIŠĆE BREZE
34.
35.    Ivan Vrljić (BiH) – U RESTORANU
36.    Jasmin Ibranović (BiH) – PRIČA O DVA MALA ČOVJEKA
37.    Jovana Bajagić (BiH) – SUMNJE U NOĆI
38.    Kasim Susak Keke (BiH) – TRAGOVI VAKIFA
39.    Larisa Softić-Gasal (BiH) – ODRON
40.    Lejla Hamidović (BiH) – LICEM U LICE
41.    Lejla Idrizović (BiH) – SAMO TI
42.    Lejla Novkinić (BiH) – PAUNOVA KRILA
43.    Luka Bošković (BiH) – MOST
44.    Marija Herceg (BiH) – REPORTERI U GUMENIM ČIZMAMA
45.    Mehmedin Nezirović (BiH) – MASKE
46.    Melani Strinić (BiH) – ČUJEM,VIDIM,OSJETIM
47.    Merima Torlo-Zlojo (BiH) – NISAM  SAMA
48.    Mersida Sadiković-Osmanbašić (BiH) – DOBRODOŠLI U SARAJEVO
49.    Mirjana Tomović (BiH) – IMITACIJA  ŽIVLJENJA
50.    Mirza Herco  (BiH) – DON KIHOT
51.    Mujo Huso Bjelić (BiH) – GODINE SE NE BROJE
52.    Munira Kovač-Devlić  (BiH) – OTAC
53.    Neira Durmić (BiH) – MOŽDA
54.    Nejla Bihorac (BiH) – GLEDATI I PROGLEDATI
55.    Nermin Vukalić (BiH) – DVIJE ŠOLJE ČAJA
56.    Nihad Ćosić (BiH) – DUBINA
57.    Nikola Baćo Vujnović (BiH) – MISAO  I  NADAHNUĆA
58.    Refika Dedić (BiH) – VODA  I SVJETLOST
59.    Safer Grbić (BiH) – SUMRAK POEZIJE
60.    Salih Malkić (BiH) – BUDIMO SPASIOCI SVIJETA
61.    Sanela Salibašić (BiH) – RAJSKE PTICE
62.    Sanella Cero Boškailo (BiH) – IGRA KLAUNA
63.    Sanja Mrkonjić (BiH) – SAMOĆA – MOJ JEDINI PRIJATELJ
64.    Sanja Radulović (BiH) – LIRSKE KIŠE
65.    Smajil  Durmišević (BiH) – ALMASLI GRANA
66.    Velid Bajramović (BiH) – „SUĐENJE“
67.    Vildana Moralić-Hasanović (BiH) – SOKAK
68.    Vladimir Đorđević (BiH) – U NIZU DAN
69.    Željka Ignjatić (BiH) – U SUSRET LJUBAVI
70.    Zijad Pandur (BiH) – TRAGEDIJA PJESNIKA
……………


Izbor radova po javnom pozivu “PRVA KNJIGA”

1. Enisa Perenda (BiH) – DRVO ZVANO BOSNA
2.Gorana Divjak (BiH) – JEDNO MJESTO U TRI SVIJETA
3.

4.Vladana Perlić (BiH) – PROMETEJ ILI SVRHA LETENJA
5.Slavica Karamanović (BiH) – POTRAŽI ME
6.

7.Anja Rikalo (BiH) – MAESTRO
8.Jusuf Džafić (BiH) – ČITAJ STIHOVE MOJE

……………………………………………………………………………….

2. R. HRVATSKA

1.    Ana Gvozdenović (R. Hrvatska) – KRAJ  MORA
2.    Ana  Dudić (R. Hrvatska) – TI  POPUT MORA
3.    Anđelka Korčulanić (R. Hrvatska) – PROSCI
4.    Antonija Martinčić (R. Hrvatska) – Trenutak kad te ugledah…
5.    Antonio Karlović  (R. Hrvatska) – PONOĆNI RENDEZVOUS
6.    Biserka Spajić (R. Hrvatska) – PLAVI SAT
7.    Biserka Vuković (R. Hrvatska) – MJESEČEV BISER
8.    Bjonda Lučić R. Hrvatska) – PJESNIK
9.    Blaženka Jukić (R. Hrvatska) – SMIJEŠAK U PROLAZU…
10.    Damir D. Ocvirk (R. Hrvatska) – ŠLAMPAVA PJESMA
11.    Davorka Flego (R. Hrvatska) – JEDNOSTAVAN TIJEK
12.    Đurđa Vukelić Rožić (R. Hrvatska) POD MASNIM ŠEŠIROM
13.    Fikret Cacan (R. Hrvatska) – SINATRA
14.    Ines Peruško Rihtar (R. Hrvatska) – UVJERENO
15.    Ivan Došlić (R. Hrvatska) – DAN KADA SAM IZGUBIO SEBE
16.    Ivan Gaćina (R. Hrvatska) – SIMFONIJA VJETROVE LJULJAČKE
17.    Jadranka Tarle Bojović (R. Hrvatska) – GRAD
18.    Jagoda  Kljaić (R. Hrvatska) – USPOMENE
19.    Josip Grabušić (R. Hrvatska) – ULIČNE SVJETILJKE
20.    Katarina Jakšić (R. Hrvatska) –  POEZIJA JE PUNA BALASTA
21.    Kristijan Modrušan (R. Hrvatska) – NA BINI
22.    Marija Dejanović (R. Hrvatska) – VIDJELA SAM TE BIO SI TU I PRIJE
23.    Marija Manjević  (R. Hrvatska) – LJUBAVNICI
24.    Melanka Bulat (R. Hrvatska) – SVJETLOST
25.    Milan Ilić  (R. Hrvatska) – MASLINA
26.    Mladenka Hudi-Hedra  (R. Hrvatska) – GORAK OKUS
27.    Nada Crnogorac (R. Hrvatska) – ŠETNJA
28.    Nada Vučičić (R. Hrvatska) – U OVOM  SVIJETU TI SI MI NADA
29.    Nevenka Pupek (R. Hrvatska) – ISPOD TETOVAŽE
30.    Nikola Šimić Tonin (R Hrvatska) – MUTNE VODE BOSNOM TEKU
31.    Oleg Mirković (R. Hrvatska) – PROFINJENOST
32.    Robert Roklicer (R. Hrvatska) – C’EST LA VIE
33.    Ružica Todorović (R. Hrvatska) – ODA PJESNIKU
34.    Sakiba Harčević (R. Hrvatska) – MOGLA SAM
35.    Sanja Kosić – Anna (R. Hrvatska) – NOĆ
36.    Saša Užarević (R. Hrvatska) – STARA DJEDOVA KUĆA
37.    Silvija Butković (R. Hrvatska) – FRANCUSKI INTERMEZZO
38.    Slavica Čizmić (R. Hrvatska) – ZAVJET
39.    Snježana Segnan (R. Hrvatska) – SKRAĆENA RIJEČ
40.    Srđan Duhović (R. Hrvatska) – JADIKOVKA
41.    Toma Zidić (R. Hrvatska) – SREBRENI PADOBRANAC
42.    Valerio Orlić (R. Hrvatska) – MJESEC
43.    Vanja Michelazzi (R. Hrvatska) – IZMEĐU PRAGOVA BOLA
44.    Vesna Andrejić Mišković (R. Hrvatska) – TAJNA MOŽDANIH POLUTKI
45.    Zdenka Mlinar (R. Hrvatska) – TRATINČICE
46.    Zdravko Odorčić (R. Hrvatska) – PROBUDIO SI ME
47.    Željka Čakan (R. Hrvatska) – SLADOLED PRINCEZA

…………………………………………………………………………..

3. R. SRBIJA

1.    Anastasija Kocić (R. Srbija) – ĆUTANJE
2.    Birsena Numanović-Duljević (R. Srbija) – JECAJ
3.    Dijana Uherek Stevanović (R Srbija) – SILA GRAVITACIJE
4.    Dragan Petković (R. Srbija) – NISAM…
5.    Đurđija Peruničić (R. Srbija) – IZMAGLICA
6.    Duško Dražić (R. Srbija) – NEMAŠ TI POJMA
7.    Hafiza Džanković (R. Srbija) – BEKA
8.    Iskra Peneva (R. Srbija) – OTISCI
9.    Ivana Pešić (R. Srbija) – KAD TIŠINA POSTANE GOVORLJIVA
10.    Jovana Lekić (R. Srbija) – ORKESTAR
11.    Milan Janković (R. Srbija) – NOMAD VEČNOSTI
12.    Milena Trbojević (R. Srbija) – SUNCE I MESEC
13.    Miloje Veljović (R. Srbija) – SVOĐENJE RAČUNA
14.    Mimica Stefanović-Kostić (R. Srbija) – SVOJA-NIKADA TVOJA
15.    Sabah Al-Zubeidi (R. Srbija) – RANJENI GALEB
16.    Sandra Zec (R. Srbija)KORACI
17.    Sanela Halković (R. Srbija) – SVJETLOST KUPLJENA NA PIJACI
18.    Sava Grujić (R. Srbija) – ZID PRAZNINE
19.    Slađana Obradović (R. Srbija) – NA DAN SMRTI PJESNIKA
20.    Snežana Aleksić Stanojlović (R.Srbija) – PARLOG
21.    Stevo Bzdilik (R. Srbija) – KAPUT OD SNOVA
22.    Tanja Milutinović (R. Srbija) – HONORAR
23.    Željko J. Cesnak (R. Srbija) – NISI TI MOJA

24. Gorana Aćimović (R. Srbija) – MESEČEVA TAJNA

25. Željka Avrić ( R. Srbija) – POVRATAK 

………………………………………………………………………………………


4. R. SLOVENIJA

1.    Alenka Kveder (R. Slovenija) – ČEKANJE
2.    Ana Porenta (R. Slovenija) – BREST
3.    Dušan Šabić (R. Slovenija) – IZBJEGAVAM  ŽENE
4.    Gregor Grešak (R. Slovenija) – CHECKPOINT CHARLIE
5.    Ivan Korponai (R. Slovenija) – BEZ POVRATKA
6.    Jože Vidmar (R. Slovenija) –  B…
7.    Jure Drljepan (R. Slovenija) – U ODJEKU
8.    Mirjana Jerotić (R. Slovenija) – DESI SE…
9.    Nataša Švikart Žumer (R. Slovenija) – IZNUTRA SAM PJESMA
10.    Ramiz Velagić (R. Slovenija) – PRIZNAJEM SVOJE GRIJEHOVE
11.    Samir Bešić (R. Slovenija) – MOJ MJESEČE
12.    Senada Smajić (Slovenija) – TRANZICIJA
13.    Zdravko Kokanović (R. Slovenija) – Moj život je tako mali…
14.    Željko Perović (R. Slovenija) – STRUJANJE

……………………………
5. CRNA GORA

1.    Branka Dojkić (Crna Gora) – Gledam…
2.    Branka Vojinović Jegdić (Crna Gora) ¬- OSMJEH
3.    Mirsada Bibić-Šabotić (Crna Gora) – SMRT NE UMIRE
4.    Slavojka Slava Vojinović (Crna Gora) – ŠANSA UVIJEK POSTOJI
5.    Slobodan M. Čurović (Crna Gora) NIJE BIO TREN
6.    Tamara Pantović (Crna Gora) – MODERNI ROMAN

………………………..
6. BUGARSKA

1.    Altenka Sapundžieva (Bugarska) – NEKA BUDЕ

……………………….

7. AUSTRIJA

1.    Behija Saračević Biba (Austrija) – STANJE
2.    Frančeska Liebmann (Austrija) – VEĆI OD ČOVJEKA
3.    Slavica Klein (Austrija) – PROMATRAM INJE U TVOJOJ KOSI

…………………..
8. DANSKA

1.    Denis Dželić (Danska)  – SVJETLOSNA SREĆA
2.    Vezuv Bašić (Danska) – KAŽU, A LAŽU

………………………
9. NJEMAČKA

1.    Derviš Palić (1966) – (Njemačka) – MATI
2.    Mehmed Meša Delić (Njemačka) – MRTVAC ZABORAVLJENI
3.    Mesud Prolić (Njemačka) – MOSTAR
4.    Mina Imširović (Njemačka) – REKLI SU BABO
5.    Mirjana Tachlinski (Njemačka) – SAMO JOŠ JEDNOM
6.    Sadija Klotz (Nur Sadia)  (Njemačka) – SNIVAT ĆE PUTEVIMA BESKRAJA NEISPRIČANE SANJE

………………………..
10. ŠPANIJA

1.    Edin Morić Kinkel (Španija) – VALJDA SE TAKO PIŠU PJESME

…………………………..
11. ŠVICARSKA

1.    Ensar Hodža (Švicarska) – ŠEHIDI SA ČANAKKALE (Galipolja)
2.    Husein Buljubašić (Švicarska) – ENTROPIJA

………………………………………………………….

12. UJEDINJENO KRALJEVSTVO

1.    Idriz Saltagić (London, UK) – U ČARŠIJI, NENADANO
2.    Semira Jakupović (UK) – LAVIRINT
3.    Vida Nenadić  (London,UK) –  NOVINE ISTINE
……………………………….

13. MAKEDONIJA

1.    Igor Trajkovski Foja (Makedonija) – PESMA O PESMI
2.    Julijana Marinkovik (Makedonija) – BUDUĆNOST
3.    Svetlana Papaček (Makedonija) – BISER
4.    Valentina Nikolova (Makedonija) – O MENI
………………………………………………………………………

14. SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE

1.    Kemal Handan (SAD) – PLAVA ŠUMA
2.    Laura R. Eckman (SAD) – RIJEČNA KIŠA
3.    Sedika Nurkanović (SAD) – HOĆU DA VIDIM, BOSNO
…………………………..

15. ŠVEDSKE

1.    Mirveta Islamović (Švedska) –  ŽELJA
2.    Tomislav Ljevak (Švedska) – KO SI TI
…………………………………….

16. LUKSEMBURG

1.    Sulejman Aličković (Luksemburg) – MOMAČKA KLETVA


Organizacioni odbor manifestacije.

 

Ibrahim Osmanbašić

predsjednik udruženja

………………………………………….

 

DOPUNA SPISKA:

1. Delila Islamović (BiH) – PUT ZA POČETAK ILI KRAJ

2. Marija Marki (R. Srbija) – NAPUŠTENA

3. Svjetlana Tvrtković Režek (R. Hrvatska) – SAMO JOŠ U BOGA VJERUJEM

4. Gordana Petrov (Makedonija) – ŽELJA

5. Ognjen Radović (BiH) – uz sav nepregled što iz očiju viri

6.Suzana Stanišić (Crna Gora) – SA TOBOM

7. Senada Cvrk Pargan (SAD) – „ČEKANJE“

8. Adem Ljubijankić (Austrija) – „RASTANAK“

 

 

 

KNS/14.5.2015.god.

Napomena: preuzeto sa http://www.kns.ba/s/index.php?option=com_content&task=view&id=1212&Itemid=1

Advertisements

O malaplava

putujem, hoces sa mnom?
Ovaj unos je objavljen pod Drugi o meni, pesme i označen sa , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Zabeležite stalnu vezu.

Jedno reagovanje na 7. KNS MEĐUNARODNI KNJIŽEVNI SUSRETI Izabrani radova za zbirku “MOSTOVI SVJETLOSTI” (preliminarni spisak)

  1. bornaija kaže:

    Bravo malaplava! 🙂
    Čestitam i još puno takvih uspjeha želim.

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se / Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se / Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se / Promeni )

Google+ photo

Komentarišet koristeći svoj Google+ nalog. Odjavite se / Promeni )

Povezivanje sa %s